2019 Competition Results

Well done to the whole team for your outstanding effort and achievemnets in 2019. Let see what 2020 holds for you.

Gold 119
Silver 116
Bronze 100
   
Grand Champions:  
Lordswood Tri Series 3
Peterborough Series 6
Interclub League 5
   
Total Podium Places 349
2019 Competition Summary:
   
Gold 119
Silver 116
Bronze 100
Grand Champion Awards 14
   
Total Podium Places 349
Competitor Name Competition Date Category Placing
Shiv Panchal The WON 27/01/2019 Boys Points -42kg Brown/Black Belt 2nd
Shiv Panchal The WON 27/01/2019 Boys Points -47kg Brown/Black Belt 3rd
Shiv Panchal The WON 27/01/2019 Boys Continuous -42kg Brown/Black Belt 3rd
Atlanta Hickman The WON 27/01/2019 Ladies Points -60kg Brown/Black Belt 1st
Atlanta Hickman The WON 27/01/2019 Ladies Continuous -60kg Brown/Black Belt 2nd
Atlanta Hickman The WON 27/01/2019 Ladies Continous -65kg Brown/Black Belt Runner Up
Aaron Dickerson The WON 27/01/2019 Mens Points -89kg Brown/Black Belt Runner Up
Denas Jankauskas The WON 27/01/2019 Boys Points -37kg Brown/Black Belt Runner Up
Denas Jankauskas The WON 27/01/2019 Boys Continuous -37kg Brown/Black Belt 3rd
Tajus Jankauskas The WON 27/01/2019 Boys Points -28kg Intermediate/Advanced Runner Up
Oliver Profitt The WON 27/01/2019 Boys Points -28kg Intermediate/Advanced Runner Up
Oliver Profitt The WON 27/01/2019 Boys Continuous -28kg Intermediate/Advanced Runner Up
Joshua Leonard The WON 27/01/2019 Boys Points -28kg Intermediate/Advanced Runner Up
Aaron Leonard The WON 27/01/2019 Boys Points -42kg Brown/Black Belt Runner Up
Aaron Leonard The WON 27/01/2019 Boys Points -47kg Brown/Black Belt Runner Up
Lucy Hicks The WON 27/01/2019 Girls Points -55kg Brown/Black Belt Runner Up
Jolie Franks The WON 27/01/2019 Girls Points -55kg Brown/Black Belt Runner Up
Joshua Leonard Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Under 4ft 2 Advanced Runner Up
Aaron Leonard Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Over 4ft 10 Advanced 1st
Aaron Leonard Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Tag Teams 12 & Under 3rd
Denas Jankauskas Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Tag Teams 12 & Under 3rd
Denas Jankauskas Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Continuous – Under 4ft 10 Advanced 3rd
Denas Jankauskas Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Under 4ft 10 Advanced Runner Up
Tajus Jankauskas Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Under 4ft 2 Advanced Runner Up
Oliver Profitt Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Points – Under 4ft 6 Advanced Runner Up
Shiv Panchal Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Cadets Continuous – Under 5ft 6 Advanced Runner Up
Shiv Panchal Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Boys Cadets Points – Under 5ft 6 Advanced Runner Up
Sophie Hicks Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Girls Points – Under 4ft 6 Advanced Runner Up
Lucy Hicks Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Girls Points – Over 4ft 10 Advanced Runner Up
Annie Dickson Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Girls Points – Over 4ft 10 Advanced Runner Up
Jolie Franks Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Girls Cadet Points – Under 5ft 6 Advanced 3rd
Elise Ward Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Girls Cadet Points – Over 5ft 6 Advanced 3rd
Kye Prior Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Mens Points – Over 75kg Advanced Runner Up
Kye Prior Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Mens Continuous – Over 75kg Advanced Runner Up
David Prior Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Mens Veterans Points – Advanced 2nd
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Ladies Continuous – Under 60kg Advanced 1st
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 1 10/02/2019 Ladies Ring Continuous – Under 60kg Advanced 2nd
Sophie Doyle WAKO GB British Nationals 16/02/2019 Girls Continuous 7-9 Years – Under 27kg 1st
Sophie Doyle WAKO GB British Nationals 16/02/2019 Girls Continuous 7-9 Years – Under 30kg 2nd
Atlanta Hickman WAKO GB British Nationals 16/02/2019 Ladies Continuous – Under 60kg 3rd
Atlanta Hickman WAKO GB British Nationals 16/02/2019 Ladies Continuous – Under 65kg 3rd
Denas Jankauskas WAKO GB British Nationals 16/02/2019 Boys Continuous 10-12 Years – Under 37kg Runner Up
Sophie Doyle WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Girls Points 7-9 Years – Under 27kg 2nd
Sophie Doyle WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Girls Points 7-9 Years – Under 30kg 3rd
Sophie Hicks WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Girls Points 7-9 Years – Over 36kg 3rd
Lucy Hicks WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Girls Points 10-12 Years – Over 47kg 3rd
Aaron Leonard WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 10-12 Years – Under 47kg 3rd
Aaron Leonard WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 10-12 Years – Under 42kg Runner Up
Joshua Leonard WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 24kg Runner Up
Joshua Leonard WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 27kg Runner Up
Casey Stone WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Female Under 16 Musical Forms Open Hand Runner Up
Casey Stone WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Female Under 16 Musical Forms Weapons Runner Up
Lucy Hicks WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Female Under 16 Musical Forms Open Hand Runner Up
Sophie Hicks WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Female Under 16 Musical Forms Open Hand Runner Up
Tajus Jankauskas WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 24kg Runner Up
Tajus Jankauskas WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 27kg Runner Up
Oliver Profitt WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 27kg Runner Up
Oliver Profitt WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 7-9 Years – Under 30kg Runner Up
Denas Jankauskas WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 10-12 Years – Under 37kg Runner Up
Shiv Panchal WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 13-15 Years – Under 42kg Runner Up
Shiv Panchal WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 13-15 Years – Under 47kg Runner Up
Shiv Panchal WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Boys Points 13-15 Years – Under 52kg Runner Up
Jolie Franks WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Girls Points 13-15 Years – Under 55kg Runner Up
Aaron Dickerson WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Ladies Points – Under 60kg Runner Up
Atlanta Hickman WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Ladies Points – Under 65kg Runner Up
Aaron Dickerson WAKO GB British Nationals 17/02/2019 Mens Points – Under 84kg Runner Up
Aaron Dickerson Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 051 S M -89 KG Runner Up
Sophie Doyle Irish Open International 2019 03/03/2019 012. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -27KG FEMALE 3rd
Sophie Doyle Irish Open International 2019 03/03/2019 012A. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -30KG FEMALE 2nd
Sophie Doyle Irish Open International 2019 03/03/2019 013. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -33KG FEMALE Runner Up
Sophie Doyle Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 007 YC F -28 KG Runner Up
Sophie Hicks Irish Open International 2019 03/03/2019 014A. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE +36KG FEMALE 3rd
Sophie Hicks Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 009 YC F -37 KG Runner Up
Tajus Jankauskas Irish Open International 2019 03/03/2019 POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -24KG MALE Runner Up
Joshua Leonard Irish Open International 2019 03/03/2019 POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -24KG MALE 3rd
Joshua Leonard Irish Open International 2019 03/03/2019 008. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -27KG MALE Runner Up
Oliver Profitt Irish Open International 2019 03/03/2019 008. POINT FIGHTING OPEN PEE WEE -27KG MALE Runner Up
Oliver Profitt Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 001 YC M -28 KG Runner Up
Denas Jankauskas Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 003 YC M -37 KG Runner Up
Aaron Leonard Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 004 YC M -42 KG Runner Up
Aaron Leonard Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 005 YC M -47 KG Runner Up
Shiv Panchal Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 014 OC M -42 KG 3rd
Shiv Panchal Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 015 OC M -47 KG Runner Up
Shiv Panchal Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 016 OC M -52 KG Runner Up
Shiv Panchal Irish Open International 2019 03/03/2019 LC 001 OC M -42 KG Runner Up
Jolie Franks Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 024 OC F -55 KG Runner Up
Jolie Franks Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 024 OC F -60 KG Runner Up
Lucy Hicks Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 005 YC F +47 KG Runner Up
Atlanta Hickman Irish Open International 2019 03/03/2019 LC 041 S F -60 KG Runner Up
Atlanta Hickman Irish Open International 2019 03/03/2019 LC 042 S F -65 KG Runner Up
Atlanta Hickman Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 056 S F -60 KG Runner Up
Atlanta Hickman Irish Open International 2019 03/03/2019 PF 057 S F -65 KG Runner Up
Casey Stone  PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 2nd
Casey Stone  PCS1 10/03/2019 Creative Kata (Musical) – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced 1st
Annie Dickson PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth  PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Zoe Glencross PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Sophie Hicks PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Lucy Hicks PCS1 10/03/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Savannah Sindall PCS1 10/03/2019 Mini Pee Wees Under 3ft 8″ 2nd
Ravi Panchal PCS1 10/03/2019 Pee Wees Under 4ft 2nd
Archie Sindall PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Tajus Jankauskas PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Joshua Leonard PCS1 10/03/2019 Pee Wees Under 4ft 3rd
Joshua Leonard PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Joshua Leonard PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) 2nd
Logan Ridley PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 8″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Sophie Doyle PCS1 10/03/2019 Girls Under 4ft 4″ – Intermediate (12 Years & Under) 1st
Sophie Hicks PCS1 10/03/2019 Girls Under 4ft 8″ – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Denas Jankauskas PCS1 10/03/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) 2nd
Aaron Leonard PCS1 10/03/2019 Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Warren Bothamley PCS1 10/03/2019 Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Warren Bothamley PCS1 10/03/2019 Boys Under 12 Years Open Weight Runner Up
Warren Bothamley PCS1 10/03/2019 Boys Cadets Age 13-15 Under 5ft 2″ – Advanced 3rd
Annie Dickson PCS1 10/03/2019 Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 3rd
Lucy Hicks PCS1 10/03/2019 Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 3rd
Lucy Hicks PCS1 10/03/2019 Girls Under 12 Years Open Weight Runner Up
Shiv Panchal PCS1 10/03/2019 Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced Runner Up
Shiv Panchal PCS1 10/03/2019 Boys Cadets Age 13-15 Open Weight Cash Prize Runner Up
Jolie Franks PCS1 10/03/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced Runner Up
Elise Ward PCS1 10/03/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced 2nd
Elise Ward PCS1 10/03/2019 Ladies – Under 64kg Advanced 2nd
Sarah Ward PCS1 10/03/2019 Ladies – Under 69kg Advanced 1st
Sarah Ward PCS1 10/03/2019 Ladies – Veterans – Under 69kg 1st
Sarah Ward PCS1 10/03/2019 Ladies Open Weight 1st
Kye Prior PCS1 10/03/2019 Men’s – Under 84kg –  Advanced 2nd
Darren Sindall PCS1 10/03/2019 Men’s – Over 84kg –  Beginner 1st
Aaron Dickerson PCS1 10/03/2019 Men’s – Over 84kg – Intermediate 1st
David Prior PCS1 10/03/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 1st
David Cairns PCS1 10/03/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 2nd
Denas Jankauskas PCS1 10/03/2019 Boys Continuous – Under 35kg Intermediate/Advanced 3rd
Shiv Panchal PCS1 10/03/2019 Boys Continuous – Under 45kg Intermediate/Advanced 1st
Warren Bothamley PCS1 10/03/2019 Boys Continuous – Under 70kg Intermediate/Advanced 2nd
Sophie Doyle PCS1 10/03/2019 Girls Continuous – Under 30kg Intermediate/Advanced 2nd
Kye Prior PCS1 10/03/2019 Mens Continuous – Under 80kg Intermediate/Advanced 2nd
Aaron Dickerson PCS1 10/03/2019 Mens Continuous -Under 90kg Intermediate/Advanced Runner Up
Darren Sindall PCS1 10/03/2019 Mens Continuous – Over 95kg Beginners 1st
Sophie Hicks WKKC British Nationals 24/03/2019 Childrens Extreme Kata 1st
Annie Dickson WKKC British Nationals 24/03/2019 Childrens Freestyle Kata 2nd
Lucy Hicks WKKC British Nationals 24/03/2019 Childrens Freestyle Kata 3rd
Sophie Hicks WKKC British Nationals 24/03/2019 Childrens Freestyle Kata 3rd
Casey Stone WKKC British Nationals 24/03/2019 Junior Freestyle Kata 2nd
Casey Stone WKKC British Nationals 24/03/2019 Junior Musical Weapons Kata 3rd
Tajus Jankauskas WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys -25kg Points  3rd
Denas Jankauskas WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys -35kg Points  3rd
Aaron Leonard WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys -40g Points  1st
Warren Bothamley WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys +50kg Points  3rd
Shiv Panchal WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys Cadets -45kg Continuous 1st
Sophie Doyle WKKC British Nationals 24/03/2019 Girls -25kg Points  1st
Sophie Doyle WKKC British Nationals 24/03/2019 Girls -25kg Continuous 1st
Atlanta Hickman WKKC British Nationals 24/03/2019 Ladies Freestyle Kata 1st
Atlanta Hickman WKKC British Nationals 24/03/2019 Ladies -60kg Points 1st
Atlanta Hickman WKKC British Nationals 24/03/2019 Ladies -60kg Continuous 1st
Aaron Dickerson WKKC British Nationals 24/03/2019 Mens -85kg Points 3rd
Andrew Hicks WKKC British Nationals 24/03/2019 Mens -42Yrs Veterans +85kg Points 2nd
David Prior WKKC British Nationals 24/03/2019 Mens -48Yrs Veterans -85kg Points 3rd
Annie Dickson WKKC British Nationals 24/03/2019 Girls -50kg Points Runner Up
Joshua Leonard WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys -25kg Points  Runner Up
Denas Jankauskas WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys -35kg Continuous Runner Up
Jolie Franks WKKC British Nationals 24/03/2019 Girls Cadets -55kg Points Runner Up
Shiv Panchal WKKC British Nationals 24/03/2019 Boys Cadets -45kg Points Runner Up
Atlanta Hickman Only the Strong – Fight Night 06/04/2019 Ring Continuous Advanced 1st
Denas Jankauskas Only the Strong – Fight Night 06/04/2019 Ring Continuous Advanced 1st
Warren Bothamley Only the Strong – Fight Night 06/04/2019 Advanced Points Fighting 2nd
Atlanta Hickman G Force Open 07/04/2019 Ladies Points Fighting -62kg 1st
Casey Stone G Force Open 07/04/2019 Girls Cadets Creative Weapons Kata 2nd
Casey Stone G Force Open 07/04/2019 Girls Cadets Creative Kata 2nd
Annie Dickson G Force Open 07/04/2019 Girls 12 & Under Points Fighting +45kg Runner Up
Annie Dickson G Force Open 07/04/2019 12 & Under Creative Kata Runner Up
Elise Ward G Force Open 07/04/2019 Girls Juniors Points Fighting +60kg 2nd
Jolie Franks G Force Open 07/04/2019 Girls Cadets Points Fighting -55kg 3rd
Aaron Leonard Nothants Open 19/05/2019 Boys Points Fighting +160cm Advanced Runner Up
Aaron Leonard Nothants Open 19/05/2019 Boys 12-14 Points Open Weight Runner Up
Aaron Leonard Nothants Open 19/05/2019 Mens Points Fighting -64kg Advanced 2nd
Joshua Leonard Nothants Open 19/05/2019 Boys Points -130cm Colour Belts Runner Up
Joshua Leonard Nothants Open 19/05/2019 Boys Points -130cm Advanced Runner Up
Shiv Panchal Nothants Open 19/05/2019 Boys Points Fighting +160cm Advanced Runner Up
Shiv Panchal Nothants Open 19/05/2019 Boys 12-14 Points Open Weight Runner Up
Shiv Panchal Nothants Open 19/05/2019 Mens Points Fighting -64kg Advanced 1st
Sophie Doyle Nothants Open 19/05/2019 Girls Points -140cm Colour Belts Runner Up
Sophie Doyle Nothants Open 19/05/2019 Girls Points -140cm Advanced 2nd
Sophie Hicks Nothants Open 19/05/2019 Girls Points -140cm Colour Belts 2nd
Lucy Hicks Nothants Open 19/05/2019 Girls Points -160cm Advanced Runner Up
Jolie Franks Nothants Open 19/05/2019 Girls Points Fighting +160cm Advanced Runner Up
Jolie Franks Nothants Open 19/05/2019 Ladies Points Fighting -60kg Runner Up
Elise Ward Nothants Open 19/05/2019 Girls Points Fighting +160cm Advanced Runner Up
Elise Ward Nothants Open 19/05/2019 Ladies Points Fighting -60kg Runner Up
Denas Jankauskas Nothants Open 19/05/2019 Boys Points -150cm Advanced Runner Up
Denas Jankauskas Nothants Open 19/05/2019 Boys Continuous -140cm Advanced Runner Up
Tajus Jankauskas Nothants Open 19/05/2019 Boys Points -130cm Colour Belts Runner Up
Daniel Colangelo-Allen Nothants Open 19/05/2019 Boys Points -150cm Colour Belts Runner Up
Atlanta Hickman Nothants Open 19/05/2019 Ladies Points -65kg Advanced Runner Up
Atlanta Hickman Nothants Open 19/05/2019 Ladies Points +65kg Advanced 2nd
Atlanta Hickman Nothants Open 19/05/2019 Ladies Continuous -65kg Advanced 3rd
Atlanta Hickman Nothants Open 19/05/2019 Ladies Continuous +65kg Advanced Runner Up
Aaron Dickerson Nothants Open 19/05/2019 Mens Points +85kg Advanced Runner Up
David Prior Nothants Open 19/05/2019 Mens Points – Veterans 3rd
Martin Hobbs Nothants Open 19/05/2019 Mens Points – Veterans 1st
Aaron Leonard Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Boys Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced 3rd
Joshua Leonard Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Boys Points 7-12yrs -4ft 2 Advanced 3rd
Daniel Colangelo-Allen Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Boys Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced Runner Up
Sophie Doyle Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Points 7-12yrs -4ft 6 Advanced 1st
Sophie Doyle Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Continuous 7-12yrs -4ft 6 Advanced 3rd
Sophie Hicks Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Points 7-12yrs -4ft 6 Advanced 2nd
Lucy Hicks Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced Runner Up
Annie Dickson Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced Runner Up
Elise Ward Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Girls Points 13-17yrs +5ft 6 Advanced Runner Up
Aaron Dickerson Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Mens Points +75kg Advanced Runner Up
David Prior Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Mens Veterans Points – Advanced 3rd
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Ladies Mat Continuous +60kg 1st
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 2 02/06/2019 Ladies Ring Continuous +60kg 1st
Casey Stone PCS2 23/06/2019 Creative Kata – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 3rd
Casey Stone PCS2 23/06/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced 2nd
Casey Stone PCS2 23/06/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS2 23/06/2019 Creative Kata – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS2 23/06/2019 Creative Kata (Musical) – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Runner Up
Zoe Glencross PCS2 23/06/2019 Creative Kata – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Zoe Glencross PCS2 23/06/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Annie Dickson PCS2 23/06/2019 Creative Kata – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Annie Dickson PCS2 23/06/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Savannah Sindall PCS2 23/06/2019 Mini Pee Wees Under 3ft 8″ 2nd
Tyler Crozier PCS2 23/06/2019 Pee Wees Under 4ft Runner Up
Joshua Leonard PCS2 23/06/2019 Pee Wees Under 4ft 1st
Joshua Leonard PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Joshua Leonard PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) Runner Up
Tajus Jankauskas PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Archie Sindall PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Ravi Panchal PCS2 23/06/2019 Pee Wees Under 4ft 2nd
Ravi Panchal PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Sophie Doyle PCS2 23/06/2019 Girls Under 4ft 4″ – Intermediate (12 Years & Under) 1st
Sophie Doyle  PCS2 23/06/2019 Girls Under 4ft 4″ – Advanced (12 Years & Under) 1st
Sophie Doyle PCS2 23/06/2019 Girls Under 4ft 8″ – Intermediate (12 Years & Under) 1st
Sophie Hicks PCS2 23/06/2019 Girls Under 4ft 8″ – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Denas Jankauskas PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Junior Crozier PCS2 23/06/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) 3rd
Junior Crozier PCS2 23/06/2019 Boys Under 5ft – Advanced  (12 Years & Under) Runner Up
Warren Bothamley PCS2 23/06/2019 Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Warren Bothamley PCS2 23/06/2019 Boys Cadets Age 13-15 Under 5ft 2″ – Advanced Runner Up
Annie Dickson PCS2 23/06/2019 Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Shiv Panchal PCS2 23/06/2019 Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced 3rd
Abi Guerin PCS2 23/06/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Intermediate 2nd
Elise Ward PCS2 23/06/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced 3rd
Elise Ward PCS2 23/06/2019 Ladies – Under 64kg Advanced 2nd
Sarah Ward PCS2 23/06/2019 Ladies – Under 69kg Advanced 1st
Sarah Ward PCS2 23/06/2019 Ladies – Veterans – Over 69kg 1st
Kye Prior PCS2 23/06/2019 Men’s – Under 84kg –  Advanced 1st
Darren Sindall PCS2 23/06/2019 Men’s – Over 84kg –  Beginners 3rd
David Cairns PCS2 23/06/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 1st
David Prior PCS2 23/06/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 2nd
Sarah Ward PCS2 23/06/2019 Ladies Open Weight  Runner Up
Sophie Doyle PCS2 23/06/2019 Girls Continuous – Under 30kg Intermediate/Advanced 1st
Sophie Hicks PCS2 23/06/2019 Girls Continuous – Under 30kg Intermediate/Advanced 2nd
Denas Jankauskas PCS2 23/06/2019 Boys Continuous – Under 35kg Intermediate/Advanced Runner Up
Shiv Panchal PCS2 23/06/2019 Boys Continuous – Under 45kg Intermediate/Advanced 3rd
Warren Bothamley PCS2 23/06/2019 Boys Continuous – Under 70kg Intermediate/Advanced 2nd
Sarah Ward PCS2 23/06/2019 Ladies Continuous – Veterans Over 35 Years Intermediate/Advanced 1st
Kye Prior PCS2 23/06/2019 Mens Continuous – Under 80kg Advanced Runner Up
Darren Sindall PCS2 23/06/2019 Mens Continuous – Over 95kg Beginners 1st
Atlanta Hickman I.T.S British Taekwondo Championships 29/06/2019 Advanced Continuous Fighting 1st
Atlanta Hickman I.T.S British Taekwondo Championships 29/06/2019 Advanced Continuous Fighting 1st
Atlanta Hickman I.T.S British Taekwondo Championships 29/06/2019 Advanced Points Fighting 2nd
Savannah Sindall The Lincolnshire Open 30/06/2019 Pee Wees Points Fighting Runner Up
Archie Sindall The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Intermediate Points Fighting 3rd
Joshua Leonard The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Advanced Points Fighting Runner Up
Aaron Leonard The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Advanced Points Fighting 3rd
Ravi Panchal The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Advanced Points Fighting 2nd
Ravi Panchal The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Advanced Points Fighting 1st
Shiv Panchal The Lincolnshire Open 30/06/2019 Boys Advanced Points Fighting 2nd
Sophie Doyle The Lincolnshire Open 30/06/2019 Girls Advanced Points Fighting 2nd
Sophie Doyle The Lincolnshire Open 30/06/2019 Girls Advanced Continuous Fighting 2nd
Sophie Hicks The Lincolnshire Open 30/06/2019 Girls Advanced Points Fighting Runner Up
Lucy Hicks The Lincolnshire Open 30/06/2019 Girls Advanced Points Fighting Runner Up
Annie Dickson The Lincolnshire Open 30/06/2019 Girls Advanced Points Fighting 3rd
Aaron Leonard Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Points Fighting -42kg Advanced 2nd
Aaron Leonard Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Points Fighting -47kg Advanced 2nd
Aaron Leonard Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Points Fighting +47kg Advanced Runner Up
Shiv Panchal Cimac World Cup 07/07/2019 Cadet Boys Points Fighting -47kg Advanced 1st
Shiv Panchal Cimac World Cup 07/07/2019 Cadet Boys Points Fighting -52kg Advanced Runner Up
Shiv Panchal Cimac World Cup 07/07/2019 Cadet Boys Continuous Fighting -47kg Advanced 3rd
Sophie Hicks Cimac World Cup 07/07/2019 Girls Points Fighting 9 Years and Under Advanced 3rd
Denas Jankauskas Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Points Fighting -37kg Advanced Runner Up
Denas Jankauskas Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Continuous Fighting -37kg Advanced 3rd
Tajus Jankauskas Cimac World Cup 07/07/2019 Boys Point Fighting 7 Years and Under Advanced Runner Up
Elise Ward Cimac World Cup 07/07/2019 Cadet Girls Points Fighting +55kg Advanced Runner Up
Jolie Franks Cimac World Cup 07/07/2019 Cadet Girls Points Fighting -55kg Advanced Runner Up
Atlanta Hickman Cimac World Cup 07/07/2019 Ladies Points Fighting -64kg Advanced 1st
Atlanta Hickman Cimac World Cup 07/07/2019 Ladies Continuous Fighting +64kg Advanced 1st
Atlanta Hickman Cimac World Cup 07/07/2019 Ladies Open Weight Points Fighting 3rd
Tajus Jankauskas Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys 7 and Unders Points Fighting 3rd
Aaron Leonard Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys Points Fighting -42kg Advanced 2nd
Aaron Leonard Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys Points Fighting -47kg Advanced Runner Up
Denas Jankauskas Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys Points Fighting -37kg Advanced Runner Up
Denas Jankauskas Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys Continuous Fighting -37kg Advanced Runner Up
Joshua Leonard Cimac  Childrens Open 08/09/2019 Boys 7 and Unders Points Fighting Runner Up
Casey Stone PCS3 29/09/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 2nd
Casey Stone PCS3 29/09/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced 1st
Annie Dickson PCS3 29/09/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 3rd
Zoe Glencross PCS3 29/09/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Lucy Hicks PCS3 29/09/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS3 29/09/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS3 29/09/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS3 29/09/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Runner Up
Savannah Sindall PCS3 29/09/2019 Mini Pee Wees Under 3ft 8″ 2nd
Ravi Panchal PCS3 29/09/2019 Pee Wees Under 4ft 1st
Ravi Panchal PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Joshua Leonard PCS3 29/09/2019 Pee Wees Under 4ft 2nd
Joshua Leonard PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Joshua Leonard PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) Runner Up
Arshan Nash PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 8″ – Beginners  (12 Years & Under) Runner Up
Denas Jankauskas PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Oliver Profitt PCS3 29/09/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) 3rd
Aaron Leonard PCS3 29/09/2019 Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 2nd
Aaron Leonard PCS3 29/09/2019 Boys Under 12 Years Open Weight  1st
Sophie Hicks PCS3 29/09/2019 Girls Under 4ft 8″ – Advanced (12 Years & Under) 3rd
Lucy Hicks PCS3 29/09/2019 Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 3rd
Annie Dickson PCS3 29/09/2019 Girls Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 2nd
Annie Dickson PCS3 29/09/2019 Girls Under 12 Years Open Weight 1st
Lucy Hicks PCS3 29/09/2019 Girls Under 12 Years Open Weight Runner Up
Shiv Panchal PCS3 29/09/2019 Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced 2nd
Abi Guerin PCS3 29/09/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Intermediate 3rd
Elise Ward PCS3 29/09/2019 Girls Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced Runner Up
Darren Sindall PCS3 29/09/2019 Men’s – Over 84kg –  Beginner 1st
David Prior PCS3 29/09/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 1st
David Cairns PCS3 29/09/2019 Men’s Veterans – Over 79kg 2nd
Oliver Profitt PCS3 29/09/2019 Boys Continuous – Under 25kg – Intermediate/Advanced 1st
Shiv Panchal PCS3 29/09/2019 Boys Continuous – Under 50kg Intermediate/Advanced 1st
Ravi Panchal Bristol Open 13/10/2019 Boys 7-9 Advanced Points -24kg 3rd
Shiv Panchal Bristol Open 13/10/2019 Boys OC 13-15 Advanced Points -47kg Runner Up
Shiv Panchal Bristol Open 13/10/2019 Boys OC 13-15 Advanced Points -52kg Runner Up
Joshua Leonard Bristol Open 13/10/2019 Boys 7-9 Advanced Points -24kg Runner Up
Aaron Leonard Bristol Open 13/10/2019 Boys OC 13-15 Advanced Points -47kg Runner Up
Sophie Hicks Bristol Open 13/10/2019 Girls 7-9 Advanced Points +33kg 3rd
Lucy Hicks Bristol Open 13/10/2019 Girls YC 10-12 Advanced Points +47kg Runner Up
Oliver Profitt Bristol Open 13/10/2019 Boys YC 10-12 Advanced Points -27kg Runner Up
Atlanta Hickman Bristol Open 13/10/2019 Ladies Advanced Points -65kg Runner Up
Atlanta Hickman Bristol Open 13/10/2019 Ladies Advanced Points -70kg Runner Up
Atlanta Hickman ISKA World Championships 18/10/2019 Ladies Continuous -65kg Advanced 1st
Atlanta Hickman ISKA World Championships 18/10/2019 Ladies Points -65kg Advanced 1st
Atlanta Hickman ISKA World Championships 18/10/2019 Ladies Points -70kg Advanced 2nd
Casey Stone ISKA World Championships 18/10/2019 Creative Kata Weapons 2nd
Casey Stone ISKA World Championships 18/10/2019 Creative Kata 3rd
Aaron Leonard Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Older Cadets Advanced Points 2nd
Aaron Leonard Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Older Cadets Advanced Points 3rd
Joshua Leonard Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Boys Advanced Points 2nd
Oliver Profitt Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Young Cadets Advanced Continuous 2nd
Oliver Profitt Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Young Cadets Advanced Points Runner Up
Lucy Hicks Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Young Cadets Advanced Points 2nd
Elise Ward Northants Open Challenge Cup 27/10/2019 Older Cadets Advanced Points 2nd
Aaron Leonard Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Boys Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced 1st
Aaron Leonard Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Boys Points 7-12yrs +4ft 10 Advanced Grand Champion
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Ladies Mat Continuous – Under 60kg Advanced 1st
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Ladies Mat Continuous – Under 60kg Advanced Grand Champion
Atlanta Hickman Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Ladies Mat Continuous +60kg Advanced 2nd
Elise Ward Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Girls Cadet Points – Over 5ft 6 Advanced Runner Up
Sophie Hicks Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Girls Points – Under 4ft 6 Advanced 2nd
Sophie Hicks Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Girls Points – Under 4ft 6 Advanced Grand Champion
Annie Dickson Lordswood Tri Series 3 17/11/2019 Girls Points – Over 4ft 10 Advanced Runner Up
Casey Stone PCS4 24/11/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced 1st
Casey Stone PCS4 24/11/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Grand Champion
Casey Stone PCS4 24/11/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 2nd
Casey Stone PCS4 24/11/2019 Creative Kata – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Sophie Hicks PCS4 24/11/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced 3rd
Zoe Glencross PCS4 24/11/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS4 24/11/2019 Creative Kata Musical – Non Weapon – Under 16 Years Old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS4 24/11/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Runner Up
Antonia Butterworth PCS4 24/11/2019 Creative Kata – Weapon – Under 16 years old Intermediate/Advanced Runner Up
Savannah Sindall PCS4 24/11/2019 Mini Pee Wees Under 3ft 8″ 2nd
Ravi Panchal PCS4 24/11/2019 Pee Wees Under 4ft 1st
Ravi Panchal PCS4 24/11/2019 Pee Wees Under 4ft Grand Champion
Ravi Panchal PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Ravi Panchal PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) Grand Champion
Joshua Leonard PCS4 24/11/2019 Pee Wees Under 4ft 2nd
Joshua Leonard PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 4″ – Advanced  (12 Years & Under) 2nd
Tajus Jankauskas PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Matthew Coulson PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 4″ – Intermediate  (12 Years & Under) Runner Up
Arshan Nash PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 8″ – Beginners  (12 Years & Under) Runner Up
Oliver Profitt PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) Runner Up
Sophie Hicks PCS4 24/11/2019 Girls Under 4ft 8″ – Advanced (12 Years & Under) Runner Up
Denas Jankauskas PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) Runner Up
Denas Jankauskas PCS4 24/11/2019 Boys Under 4ft 8″ – Advanced  (12 Years & Under) Grand Champion
Denas Jankauskas PCS4 24/11/2019 Boys Under 5ft – Advanced  (12 Years & Under) 1st
Aaron Leonard PCS4 24/11/2019 Boys Over 5ft – Advanced (12 Years & Under) 1st
Shiv Panchal PCS4 24/11/2019 Boys Cadets Age 13-15 Over 5ft 2″ – Advanced Runner Up
Warren Bothamley PCS4 24/11/2019 Boys Cadets Age 13-15 Under 5ft 2″ – Advanced 3rd
Warren Bothamley PCS4 24/11/2019 Boys Cadets Age 13-15 Open Weight Runner Up
Elise Ward PCS4 24/11/2019 Ladies – Mixed Weight Advanced 1st
Elise Ward PCS4 24/11/2019 Ladies – Under 64kg Advanced 3rd
Darren Sindall PCS4 24/11/2019 Men’s – Over 84kg –  Beginner 1st
Darren Sindall PCS4 24/11/2019 Men’s – Over 84kg –  Beginner Grand Champion
Martin Hobbs PCS4 24/11/2019 Men’s – Under 74kg – Advanced 2nd
Martin Hobbs PCS4 24/11/2019 Men’s Veterans – Under & Over 79kg MERGED 1st
David Prior PCS4 24/11/2019 Men’s Veterans – Under & Over 79kg MERGED 2nd
David Prior PCS4 24/11/2019 Men’s Veterans – Under & Over 79kg MERGED Grand Champion
Oliver Profitt PCS4 24/11/2019 Boys Continuous – Under 25kg – Beginner/Intermediate/Advanced MERGED 1st
Shiv Panchal PCS4 24/11/2019 Boys Continuous – Under 50kg Intermediate/Advanced 1st
Warren Bothamley PCS4 24/11/2019 Boys Continuous – Over 70kg Intermediate/Advanced 3rd
Darren Sindall PCS4 24/11/2019 Mens Continuous – Over 95kg Beginners 1st
James Thurling Open Interclub 01/12/2019 Ninja Olympics 1st
Arlo Cooke Open Interclub 01/12/2019 Ninja Olympics 2nd
James Thurling Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 1st
Arlo Cooke Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Joshua Leonard Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Ravi Panchal Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 1st
Charlie Cooke Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Bobby Nash Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 3rd
Arshan Nash Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 1st
Oliver Profitt Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Kieran Dangol Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Rahim Malik Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 1st
Casey Stone Open Interclub 01/12/2019 Creative Kata 1st
Casey Stone Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 3rd
Annie Dickson Open Interclub 01/12/2019 Creative Kata 2nd
Annie Dickson Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Annie Dickson Open Interclub 01/12/2019 Continuous Fighting 1st
Jasmine Dangol Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting Runner Up
Aaron Leonard Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 3rd
Shiv Panchal Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 1st
Finley Storrs Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 3rd
Finley Storrs Open Interclub 01/12/2019 Continuous Fighting 2nd
Antonia Butterworth Open Interclub 01/12/2019 Creative Kata 2nd
Zoe Glencross Open Interclub 01/12/2019 Creative Kata 1st
Sophie Hicks Open Interclub 01/12/2019 Creative Kata 3rd
Darcy Williams  Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Bailey Aldecroft Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting Runner Up
Deividas Liutkus Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 3rd
Zara Malik Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting Runner Up
Paris Morton Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting 2nd
Leah Stone Open Interclub 01/12/2019 Points Fighting Runner Up